جستجوی در سایت

  • آدرس : اصفهان - بلوار ارغوانیه - خیابان سروستان پلاک 39

  • پشتیبانی و مشاوره : 35131-031

دستگاه برش لیزر  | دستگاه سی ان سی  | دستگاه چاپ بنر | دستگاه چلنیوم

خانه

دستگاه برش لیزر

دستگاه برش لیزر

دستگاه برش لیزر یکی از پرکاربرد ترین و مرسوم ترین دستگاهها در صنایع مختلف و چاپ میباشد.  دقت و سرعتی که این دستگاه برش دارد از دلایلی است که باعث شده بهترین دستگاه برای برش و حکاکی متریال های مختلف نام گیرد . هیچ دستگاه دیگری نمی تواند جای دستگاه برش را با این دقت و سرعت بگیرد .

در گذشته و قبل از به وجود آمدن انواع دستگاه ، تمامی کارها به صورت دستی انجام میشد و بسیار زمان بر و صرفه اقتصادی نداشت.

برش مقوا به وسیله دستگاه برش لیزر ، یکی از مواردی که با اضافه شدن دستگاه برش به چرخه دستگاه های صنعتی مورد توجه قرار گرفت همین برش مقوا و کاغذ بود.برش مقوا و کاغذ شاید آنقدرها کاربردی به نظر نیاید اما در کارهای هنری و تزیینی تاثیر به سزایی خواهد داشت .

برش انواع ونیل و استیکر نیز در همین دسته جای خواهد گرفت . با استفاده از بالا بودن دقت دستگاه برش لیزر ، می توان طرح های مختلف و متفاوتی را بر روی انواع کاغذ و مقوا برش زد که به صورت دستی این امر قابل اجرا نمیباشد . برش مقوا نیز یکی از کاربردهای این دستگاه است و یکی از پرکاربردترین نمونه های کاربردی دستگاه برش ، برش مقوا و کاغذ ، درست کردن کارت های تبریک و حتی کارت عروسی می باشد .

برش طرح های مختلف کارت تبریک و عروسی و به وجود آوردن طرح های مختلف روی کاغذ و مقواهایی که از آن ها برای ساخت کارت پستال استفاده خواهند کرد ، از مهمترین کاربردهای برش مقوا است.به عنوان مثال دستگاه برش لیزر پاورکم مدل ۱۲۱۸ یکی از  دستگاه هایی است که در زیر مجموعه دستگاه های برش لیزر قرار دارد . این دستگاه به علت قیمت مناسب و سایز کوچکی که دارد ، مورد توجه کسانی است که به صورت خاص بر روی برش کاغذ و برش مقوا فعالیت دارند.این دستگاه به عنوان یکی از پرکاربرد ترین دستگاه برش لیزر شناخته شده است .

چرا قیمت دستگاه برش لیزر خانگی ارزانتر است

یکی از دیدگاه‌هایی که در سطح بازار وجود دارد این است که دستگاه‌های ارزان‌تر، بی کیفیت‌تر هستند؛ اما ما در این مطلب می‌خواهیم ثابت کنید که این دیدگاه در مورد قیمت دستگاه برش لیزر خانگی اشتباه است. همیشه در مطالب خود به این نکته اشاره می‌کنیم که قابلیت‌ها و توانایی دستگاه، محبوبیت برند و همچنین گارانتی و خدمات پس از فروش در تعیین قیمت یک دستگاه تأثیر گذار هستند. پس اگر یک دستگاه قیمت پایین‌تر و ارزان‌تری دارد، باید افت قیمت آن را در این سه مورد یا شاید موارد جانبی دیگری جستجو کنیم. هستیم تا در مورد قیمت دستگاه برش لیزر خانگی اطلاعات بیشتر و کامل‌تری داشته باشیم.

آیا پایین بودن قیمت دستگاه برش لیزر خانگی نشانه ضعیف بودن آن است

قطعاً خیر! این جواب کوتاه تا حدود زیادی می‌تواند دیدگاه ما را نسبت به دستگاه‌های ارزان تغییر دهد. پس دیدگاه بی کیفیت بودن دستگاه‌های ارزان را کنار بگذارید و اجازه دهید که قیمت دستگاه برش لیزر خانگی را بررسی کنیم. اگر بحث قابلیت و اندازه دستگاه را به عنوان یک فاکتور مهم در نظر بگیریم، یک دستگاه خانگی از اندازه کوچکتری برخوردار است، اما این دلیل نمی‌شود که در محدوده حرکتی آن مشکلی وجود داشته باشد. از طرفی، به برخی از قابلیت‌هایی که در حوزه صنعت کاربرد دارند، در دستگاه‌های خانگی نیازی نیست و به همین دلیل نمی‌توانیم ارزان‌تر بودن دستگاه را نشانه ضعیف‌تر بودن آن بدانیم.

یک دستگاه برش لیزر خانگی ممکن است از تیوب لیزر ضعیف‌تری بهره ببرد همچنین در آن‌ها از چیلرهای خنک کننده استفاده نشده باشد. همچنین از قدرت لیزر بسیار بالا برای برش مواد مختلف با استفاده از دستگاه‌های خانگی نیاز نیست و دستگاه توانایی تولید اشعه لیزر متناسب با حوزه فعالیت خود را دارد. بنابراین پایین بودن قیمت دستگاه برش لیزر خانگی اگرچه نشان از ضعیف بودن آن برای اهداف خود دستگاه نیست، اما در هر صورت این دستگاه‌ها نسبت به دستگاه‌های صنعتی و بزرگ دارای محدودیت‌هایی هستند که ممکن است استفاده از آنها را تحت تأثیر قرار دهد. ولی در کل به خاطر داشته باشید که یک دستگاه برش لیزر چه در ابعاد صنعتی و چه در ابعاد خانگی، می‌تواند اهداف مربوط به حوزه فعالیت خود را انجام دهد.

دستگاه برش لیزر

دستگاه برش لیزر

پادکست صوتی در مورد دستگاه برش لیزری

موارد موثر در قیمت دستگاه برش لیزری پارچه

در مطالب قبلی به معرفی دستگاه برش لیزری پرداختیم و در این مطلب سعی می‌کنیم که قیمت دستگاه برش لیزری پارچه را مورد بررسی قرار دهیم و نشان دهیم که چه فاکتورهایی در این قیمت گذاری مؤثر است. محصولات و دستگاه‌های لیزری موجود در بازار بسیار متنوع هستند و حتی دستگاه‌هایی که توسط یک شرکت تولید می‌شوند، در مدل‌های مختلفی در بازار عرضه می‌شوند. بنابراین تعیین قیمت دستگاه برش لیزری پارچه ممکن است به افراد مختلفی بستگی داشته باشد که در چرخه عرضه و تقاضا ایفای نقش می‌کنند. به طور کلی، در تعیین قیمت این دستگاه‌ها دو گروه نقش حیاتی دارند.

چه کسانی در تعیین قیمت دستگاه برش لیزری پارچه نقش دارند؟

اولین گروهی که در روند تولید دستگاه نقش دارند، سازندگان آن هستند و باید آنها را به عنوان اصلی‌ترین عامل تأثیر گذار در تعیین قیمت دستگاه برش لیزری پارچه معرفی کنیم. ما در سطح بازار با نمونه‌های مختلفی از این دستگاه‌ها مواجه هستیم که دستگاه برش لیزر رومیزی و دستگاه برش لیزر خانگی بیشتر برای برش پارچه به کار برده می‌شود. به همین دلیل، معمولاً قیمت دستگاه‌های برش پارچه نسبت به سایر دستگاههای صنعتی پایین‌تر است و قیمت آنها نیز کمتر است؛ زیرا تولید کنندگان این دستگاه‌ها این امکان را دارند که از قابلیت‌ها و از قطعات کمتری در آنها استفاده کنند به همین دلیل برای محصولات خود از قیمت‌های کمتری استفاده کنند.

گروه دیگر درگیر در تعیین قیمت دستگاه برش لیزری پارچه فروشندگان آنها هستند که هم وظیفه عرضه محصول و هم وظیفه پشتیبانی دستگاه را برعهده می‌گیرند. این گروه تشخیص می‌دهند که کدام یک از دستگاهها به چه صورتی استفاده شود و احتمالاً تا چه زمانی یک خریدار می‌تواند از آنها استفاده کند. همچنین، فروشندگان توصیه‌ها و برنامه‌های تعمیر و نگهداری را در اختیار خریداران قرار می‌دهند. در ازای این پشتیبانی‌ها مانند گارانتی و خدمات پس از فروش، شرکت‌ها و کارگاه‌های فروشنده سعی می‌کنند که قیمت محصولات را تا حدودی افزایش دهند تا زحمات و برنامه‌های خود را از این طریق جبران کنند.

دریافت لیست قیمت دستگاهها و ماشین آلات

چرا قیمت دستگاه برش لیزری کوچک ارزانتر است

تعداد کسانی که قیمت دستگاه برش لیزری کوچک به دنبال قیمت ارزان‌تر هستند کم نیست و حتی می‌توان ادعا کرد که همه خریداران به دنبال چنین گزینه‌ای است. نکته‌ای که باید در این مورد در نظر داشته باشیم این است که برای قیمت پایین‌ترین دستگاهها توجیهات مختلفی وجود دارد که برخی از آنها به ذات دستگاه و برخی نیز به محدودیت‌های آن بر می‌گردد. طبیعتاً ما انتظار نداریم که یک دستگاه کوچک بتواند برش‌های آنچنانی انجام دهد، پس طبیعی است که قیمت دستگاه برش لیزری کوچک پایین‌تر باشد و در مورد آن می‌توانیم به دلایل زیر اشاره کنیم:

چون تیوب لیزر آنها ضعیف است

اولین چیزی که در دستگاه‌های برش لیزری کوچک وجود دارد این است که تیوب لیزری آنها ضعیف‌تر است. تیوب لیزر به عنوان منبع اصلی و اولیه اشعه لیزر شناخته می‌شود و در این تیوب مشخص می‌شود که قدرت اشعه لیزر به چه صورت می‌باشد و برای چه کارهایی استفاده شود. با توجه به اینکه ما از یک دستگاه لیزری کوچک انتظار بالایی نداریم، طبیعت‌اند اندازه و توانایی تیوب لیزر آن‌ها کوچک‌تر بوده و به همین دلیل قیمت دستگاه‌ها نیز پایین‌تر است.

چون چیلر خنک کننده ندارند

یکی دیگر از محدودیت‌هایی که در دستگاه‌های برش لیزری کوچک به وجود آمده است، نبود چیلر خنک کننده است. البته الزامی در مورد استفاده از چیلر خنک کننده در مورد این دستگاه‌ها وجود ندارد، زیرا گرمای تولید شده در آنها نسبت به دستگاه‌های بزرگتر، کمتر است. اما در هر صورت نبود چیلر خنک کننده یک نوع محدودیت برای دستگاه به وجود آورده است و به تبع آن قیمت دستگاه برش لیزری کوچک نیز کاهش می‌یابد.

چون در برش برخی مواد محدودیت دارند

در بیشتر مطالب ما به این نکته اشاره می‌شود که دستگاه‌های برش لیزری در برش انواع مواد مختلف کارآمد هستند و این توانایی، آن‌ها را به دستگاه‌های منحصر به فرد تبدیل کرده است. اما در مورد یک دستگاه کوچک یا یک دستگاه رومیزی، ما نیازی به برش‌های خارق العاده یا خیلی پیچیده نداریم. این یعنی هم در توانایی لیزر و هم در توانایی حرکتی دستگاه محدودیت وجود دارد و به همین دلیل بخشی از قیمت دستگاه نسبت به دستگاه‌های بزرگتر افت می‌کند.