جستجوی در سایت

  • آدرس : اصفهان - بلوار ارغوانیه - خیابان سروستان پلاک 39

  • پشتیبانی و مشاوره : 35131-031

دستگاه برش لیزر  | دستگاه سی ان سی  | دستگاه چاپ بنر | دستگاه چلنیوم

خانه

دستگاه سی ان سی

دستگاه سی ان سی

دستگاه سی ان سی

دستگاه سی ان سی برای مصارف متفاوتی استفاده میشود که شامل مواردی همچون برش و هاشور بر روی انواع چوب و همچنین  انواع فلزات می باشد.

پیاده سازی و اجرای لوگو های مراکز و طرح های تبلیغاتی بر روی انواع چوب های ام دی اف از جمله فعالیت های این دستگاه ها خواهد بود. در زمینه مشاغل دکوراسیون داخلی و دکوراسیون های خارجی نیز از مصارف بالایی برخوردار است .
از دیگر مصارف این دستگاه میتوان به برش برای سنگ و همچنین برش بر روی انواع پیکرهای مجسمه ای اشاره کرد .
دستگاه های CNC از مجموعه دستگاه‌هایی بسیار پر کاربرد در صنعت برش و تراش می باشد.

دستگاه سی ان سی دارای اندازه و ابعاد مختلفی می باشد و در مکان های مختلف صنعتی برای برش و هاشور مورد استفاده قرار میگیرد و در بیشتر مشاغل به کار گرفته می شوند.باید دقت داشت که این نوع دستگاه با توجه به گستره بسیار فراوانی که دارد توانسته یکی از درآمد زا ترین دستگاه ها در بین دستگاه های صنعتی به شمار رود و مشتریان خاص خود را داشته باشد.

سی ان سی چوب

یکی از موارد بسیار مهمی که به شناخت ما از دستگاه‌های سی ان سی چوب کمک می‌کند، آشنایی با نحوه عملکرد آنها در شرایط مختلف است. دستگاه‌های سی ان سی به هر اندازه‌ای که باشند و به هر صورتی که قابلیت‌های آن‌ها تعریف شده باشد، دارای مکانیزمی کلی هستند که در همه آنها مشابه است. در واقع، شرکت‌های تولید کننده این دستگاه‌ها با تغییرات جزئی در ساختار دستگاه ابزار برشی آنها، شرایط استفاده از دستگاه در کارگاههای مختلف را به وجود می‌آورد. این موضوع باعث می‌شود که خدمات برش cnc چوب به عنوان یک شغل پرطرفدار شناخته شود.

دستگاه سی ان سی چوب چگونه کار می‌کند

دستگاه سی ان سی چوب مکانیزمی همانند سایر دستگاههای سی ان سی دارد. در این دستگاه، ابزارهای مختلفی مانند ابزار برشی، محورها، اسپیندل، موتور محرک، صفحه کنترل و نرم افزار کنترل به کار گرفته شده است که هر کدام از آنها یک وظیفه خاص را بر عهده دارد. قرار گرفتن این ابزارها در کنار یکدیگر باعث به وجود آمدن طرح‌های مختلفی از این دستگاه‌ها شده است که در قالب مدل‌های مختلف به فروش می‌رسد.

شروع کار دستگاه سی ان سی چوب ابزار طراحی شروع می‌شود. در این نرم افزار، تکنسین دستگاه الگوی برشی مورد نظر خود را پیاده می‌کند و آن را با فرمت مورد نظر نرم افزار کنترل، به دستگاه سی انسی انتقال می‌دهد. در این مرحله، تکنسین به سراغ صفحه کنترل دستگاه رفته و به کمک آن مختصات و مشخصات حرکتی دستگاه را در نرم افزار کنترل وارد می‌کند و دکمه شروع حرکت دستگاه را میزند.

با زدن این دکمه، موتور دستگاه سی ان سی چوب روشن شده و شروع به چرخش می‌کند که باعث گردش اسپیندل می‌شود. اسپیندل به عنوان پل ارتباطی بین موتور و محورها شناخته می‌شود. تعداد محورها در دستگاه‌های cnc متفاوت است و به مدل دستگاه بستگی دارد. در هر صورت، حرکت محورها باعث حرکت  ابزار برشی شده که در نهایت باعث برش دادن قطعه کار می‌شود. به همین راحتی یک شرکت می‌تواند در زمینه خدمات برش cnc چوب فعالیت کند.

پادکست صوتی در مورد دستگاه سی ان سی 

کاربرد دستگاه CNC

یکی از مهمترین مباحثی که در رابطه با دستگاههای CNC مطرح است و به نوعی فرآیند خرید آن را تحت تأثیر قرار می‌دهد، کاربرد دستگاه CNC در حوزه‌های مختلف است. با ظهور تکنولوژی سیاسی و استفاده از نرم افزارهای هوشمند در این دستگاهها، شاید تصور می‌شد که امکان استفاده از این دستگاه‌ها به صورت همه کاره وجود دارد. اما به مرور زمان مشخص شد که فعالیت و کار دستگاه CNC فقط به این نرم افزار وابسته نیست و ابزارهای دیگری از جمله ابزار برشی در این مورد تأثیر گذار است. برای بررسی این مورد، دستگاه CNC چوب را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

کاربرد دستگاه CNC چوب

کاربردهای دستگاه CNC بسیار وسیع هستند و اگر ابزار برشی به آنها فرصت کافی را بدهد، می‌توان از این دستگاه‌ها در حوزه‌های مختلف استفاده کرد. امروزه می‌بینیم که استفاده از چوب خالص در تولید تجهیزات خانگی کمتر شده است و محصولات دیگری مانند ام دی اف و نئوپان در ساخت کابینت‌ها و سرویس‌های مبلمان به کار گرفته می‌شوند. بنابراین کاربرد دستگاه CNC چوب را می‌توان به حوزه‌های مختلف ربط داد.

یکی از بزرگ‌ترین کاربردهای دستگاه CNC در حوزه چوب، ساخت و تولید سرویس مبلمان است. در این حالت علاوه بر اینکه دستگاه برای برش قسمت‌های مختلف استفاده می‌شود، در بخش حکاکی و منبت کاری نیز به کار گرفته می‌شود. این دستگاه‌ها تحت عنوان دستگاه منبت کاری CNC شناخته می‌شوند و برای تولید سرویس مبلمان کلاسیک و همچنین کابینت ممبران به کار گرفته می‌شود.

البته کاربرد دستگاه CNC در حوزه چوب  چند مورد محدود نمی‌شود و می‌توان از آنها در کارگاههای خانگی نیز استفاده کرد. به عنوان مثال، دستگاه CNC خانگی یا دستگاه CNC رومیزی از ابعاد کوچکتری برخوردار است و قابلیت آنها نسبت به دستگاه‌های صنعتی کمتر است. بنابراین با خرید یک دستگاه رومیزی یا خانگی به راحتی می‌توان یک کارگاه کوچک راه اندازی کرد و محصولات چوبی کوچک را فروخت.

جهت دریافت لیست قیمتها ایمیل و شماره همراه خود را وارد کنید