جستجوی در سایت

  • آدرس : اصفهان - بلوار ارغوانیه - خیابان سروستان پلاک 39

  • پشتیبانی و مشاوره : 35131-031

دستگاه برش لیزر  | دستگاه سی ان سی  | دستگاه چاپ بنر | دستگاه چلنیوم

خانه

دستگاه چاپ بنر را بشناسیم

دستگاه چاپ بنر را بشناسیم

دستگاه چاپ بنر را بشناسیم

Rate this post

اگر از کسانی هستید که به دنبال کسب اطلاعات مختلف در مورد دستگاه چاپ بنر هستند و دوست دارند از ظرفیت آنها برای اهداف خود استفاده کنند، در این مطلب به دستگاه چاپ بنر اشاره خواهیم کرد که شاید در طول عمر خود چندین و چند بار از محصولات آنها استفاده کرده باشید. استفاده از ظرفیت چنین دستگاه‌هایی نباید سخت باشد و با کمی سرمایه گذاری می‌توان از آن‌ها در حوزه‌های تبلیغات و همچنین استفاده در بنرهای محیطی بهره برد. عملکرد دستگاه چاپ بنر در انتخاب آن تاثیرگذار است و نحوه آن را در این مطلب بیان خواهیم کرد.

تعریف کلی دستگاه چاپ بنر

دستگاه چاپ بنر به عنوان یک مجری و ابزار برای اجرای دستور چاپ طرح‌ها و الگوهای مختلف به کار گرفته می‌شود و در مدلهای مختلف در بازار موجود است. این تعریف از دستگاه شاید کمی گیج کننده باشد، اما برای مقایسه می‌توانید این دستگاه را با یک چاپگر معمولی مقایسه کنید. هر دو این دستگاه‌ها وظیفه اجرای چاپ یک الگو یا طرح را بر عهده دارند و در نهایت کار آنها به صورت یک طرح در اختیار مشتری قرار می‌گیرد. تفاوت این دو، به نحوه استفاده از جوهر برمی‌گردد که معمولاً دستگاه‌های چاپ بنر از تنوع بیشتری از لحاظ رنگ و جوهر برخوردار هستند.

نحوه عملکرد دستگاه چاپ بنر

برای درک نحوه عملکرد دستگاه چاپ بنر باید روند کار آن را از انتها به سمت شروع دنبال کنیم. در این دستگاه‌ها، یک قسمت برای نگهداری بنر در نظر گرفته شده است که هد دستگاه بر روی آن قرار می‌گیرد و به صورت حرکت افقی زمینه پاشش جوهر بر روی بنر را فراهم می‌کند. جوهر استفاده شده در هد دستگاه و در نازل‌ها، توسط پمپ دستگاه از مخزن جوهر تأمین می‌شود. در واقع اپراتور وظیفه تزریق جوهر به این مخزن را برعهده دارد. زمانی که یک طرح توسط اپراتور برای چاپ آماده می‌شود، در یک فرمت از پیش تعیین شده و مناسب برای دستگاه آماده‌سازی می‌شود و به صورت یک دستور به دستگاه چاپ بنر صادر می‌شود. دستگاه نیز با توجه به طیف‌های رنگی استفاده شده در طراحی، حجم مشخصی از هر کدام از جوهرها را برداشته و در اختیار نازل‌ها قرار می‌دهد. اگر چه نوع جوهر، تعداد نازل ها، عرض دستگاه و نوع بنر متفاوت است، اما عملکرد کلی این دستگاه‌ها مشابه است.

لیست قیمت و جدول اقساط دستگاهها را دریافت کنید

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *