جستجوی در سایت

 • آدرس : اصفهان - بلوار ارغوانیه - خیابان سروستان پلاک 39

 • پشتیبانی و مشاوره : 35131-031

دستگاه برش لیزر | دستگاه سی ان سی | دستگاه چاپ بنر | دستگاه چلنیوم

خانه

قطعات دستگاه بنر

قطعات دستگاه بنر

 قطعات دستگاه بنر مانند دستگاه چاپ بنر که  یک دستگاه صنعتی بسیار پر کاربرد است از اهمیت زیادی برخوردار است ، نیاز به قطعات یدکی برای دستگاه چاپ بنر امروزه به شدت احساس میشود. خرید قطعات دستگاه چاپ بنر باید با دقت زیادی انجام شود تا مشکلی برای دستگاه بوجود نیاید . قطعات بی کیفیت ممکن است به دستگاه بنر آسیب وارد کرده و خسارات جبران ناپذیری را به مجموعه وارد نماید .

در خرید قطعات دستگاه بنر توجه به این نکته که قطعات اصلی و تقلبی از نظر ظاهر تفاوت زیادی نخواهند داشت بسیار ضروری است. به نظر می رسد بهترین راهکار برای خرید قطعات دستگاه بنر ، خرید از فروشگاه های با سابقه و مطمئن است.

مجتمع چاپ سیمای شهر به عنوان یکی از قدیمی ترین شرکتهای عرضه کننده دستگاه چاپ بنر افتخار دارد که امروزه یکی از بزرگترین عرضه کنندگان قطعات یدکی در ایران باشد.

بسیاری از دارندگان دستگاه به جهت سابقه بسیار بالا و انبار های قوی و مملو از قطعات دستگاه بنر به همراه سرعت بالا در ارسال به سراسر کشور موردتوجه دارندگان دستگاه بنر قرار دارد.

قطعات دستگاه چاپ بنر

یکی از مواردی که در مورد دستگاه‌های چاپ کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد، قطعات استفاده شده در آنها است و به همین دلیل در این مطلب سعی می‌کنیم که قطعات دستگاه چاپ بنر را به شکل دقیق و با ذکر جزئیات معرفی کنیم. وقتی که به یک دستگاه چاپ بنر نگاه می‌کنیم، عملاً یک دستگاه بزرگ می‌بینیم که کار آن بسیار ساده و با کمترین زحمت انجام می‌شود. طبیعت برای فعالیت چنین دستگاهی، باید قطعات پیشرفته آن به شکلی کنار هم قرار گیرند که عملکردی پیوسته و یکپارچه داشته باشند. قطعات دستگاه چاپ بنر را می‌توانیم به چند بخش مجزا تقسیم کنیم که بخشی از آنها به حوزه کنترل و بخشی از آنها نیز به حوزه حرکتی و چاپ دستگاه مرتبط هستند.

 معرفی قطعات دستگاه چاپ بنر با توجه به فعالیت آنها

مهم‌ترین بخش در یک دستگاه چاپ، بخش کنترل آن است که کمک می‌کند اپراتور تمامی فعالیت دستگاه را به کنترل خود درآورده و از آن برای هدف اصلی خود استفاده کند. در عملکرد این دستگاه‌ها، نقش نرم افزار کنترل بسیار مهم است، اما در این مطلب به آن نمی‌پردازیم. ابزارهایی مانند کلید روشن و خاموش دستگاه چاپ بنر، فیلترها و برد دستگاه، در کنار بخش‌های الکترونیکی مرتبط با بخش هوشمند دستگاه، بخش کنترلی قطعات دستگاه چاپ بنر را تشکیل می‌دهند.

بخش مهمی دیگر در دستگاه‌های بنر، بخش حرکتی است که از موتور دستگاه شروع شده و به محورها انتقال می‌یابد. در این حوزه، پل‌های ارتباطی مانند پولی، تسمه‌های پلاستیکی و زنجیره‌ها نقش مهمی در انتقال قدرت بر عهده دارند. البته محورها برای حرکت دادن هد دستگاه و ایجاد طرح‌های متنوع بر روی بنرها مهم هستند و باید در بررسی‌های مربوط به خرید قطعات دستگاه چاپ بنر، مد نظر قرار گیرند.

بخش سوم به حوزه چاپ و پاشش جوهر مربوط می‌شود. این بخش بیشتر با قطعات ریز و با تعداد بالا مرتبط هستند که شامل مخزن جوهر و مخزن هوا، سابتانک مرکب و سابتانک هوا، فیلترها، شیلنگ و های انتقال جوهر و هد دستگاه می‌شوند که در این بین ممکن است قطعات دیگری نیز استفاده شده باشد. اهمیت و کیفیت این قطعات در چاپ نهایی بسیار زیاد است و باید مد نظر قرار گیرند.

قطعات دستگاه بنر شامل چه مواردی است

 • انواع هد دستگاه چاپ بنر
 • انواع بردهای الکترونیکی
 • انواع پمپ مرکب و شیر برقی
 • انواع موتور ها درایورها و کابل های ارتباطی
 • فلت ها سنسور ها
 • ساب تانک مرکب دمپر ها و کلید ها
 • انواع تغذیه برق