جستجوی در سایت

  • آدرس : اصفهان - بلوار ارغوانیه - خیابان سروستان پلاک 39

  • پشتیبانی و مشاوره : 35131-031

دستگاه برش لیزر  | دستگاه سی ان سی  | دستگاه چاپ بنر | دستگاه چلنیوم

خانه

کسب درآمد از دستگاه CNC سنگ

کسب درآمد از دستگاه CNC سنگ

کسب درآمد از دستگاه CNC سنگ

Rate this post

کسب درآمد از دستگاه CNC سنگ

 

هرچند دوران سنگ‌تراشی هنری مثل سالهای گذشته پر رونق نیست و روشهای متعدد دیگری برای مجمسمه سازی در بازار معرفی شده است اما کماکان استفاده از دستگاه CNC سنگ نیز می‌تواند آثار ارزشمندی خلق کند و سازندگان بسیاری از این راه درآمد  کسب می‌کنند. وقتی که صحبت از دستگاه سی ان سی می‌شود، اولویت با کنترل نرم‌افزاری فرآیند و تولید آثاری دقیق و نتایجی منحصربفرد خواهد بود.

بدیهی است که با تکنولوژی سی ان سی سنگ، به اپراتور ماهر خاص خودش نیاز خواهد داشت که برای تولید آثار ارزشمند و قابل فروش باید آموزش و تجربه لازم را داشته باشد. بهترین و به روزترین دستگاه برش و سی ان سی درصورتی که به درستی مورد استفاده قرار نگیرد نمی‌تواند ارزش افزوده قابل توجهی خلق کند. در ادامه به نکاتی اشاره می‌کنیم که می‌تواند در افزایش درآمد زایی از دستگاه CNC موثر باشد. با ما همراه باشید.

نوع دستگاه CNC سنگ را بر اساس نیازهای مشتریان و نوع فعالیت انتخاب کنید.

نکات بسیار زیادی برای انتخاب یک دستگاه سی ان سی سنگ مناسب وجود دارد که به عنوان خریدار باید به آنها توجه کنید تا بهترین دستگاه سی ان سی را خریداری کنید. البته قرار نیست که یک خریدار و کاربر از تمام جزئیات فنی دستگاه CNC مطلع باشد اما با کمک کارشناس حتماً باید بتوانید مواردی از قبیل نوع الکتروموتور، سرعت دورانی اسپیندل، تعداد محورهای ماشین، نوع برنامه نویسی CNC و همچنین الزامات کاربردی دستگاه را بین دستگاه های مختلف مقایسه کنید.

شما باید مطالعات بیشتری درباره قیمت دستگاه CNC سنگ و همچنین قابلیت‌های مختلف دستگاه‌های موجود در بازار داشته باشید که ما در این گفتار کوتاه نمی‌توانیم به همه آنها اشاره کنیم. اما سعی میکنیم در مقالاتی دیگر به بخش‌هایی از مواردی که برای خرید یک دستگاه سی ان سی سنگ نیاز داریم بپردازیم.

برنامه نویسی دستگاه CNC سنگ، مهمترین عامل تاثیرگذار

 

دستگاه CNC یک دستگاه هوشمند و متصل به کامپیوتر است. به همین دلیل مهمترین اصل در استفاده بهینه در استفاده از دستگاه سی ان سی سنگ این است که بتوانید به درستی دستورات لازم را در قالب برنامه نویسی دستگاه به آن انتقال دهید. در صورتی که مهارت کافی در این زمینه نداشته باشید نمی‌توانید از تمام قابلیت های دستگاه استفاده کنید. به همین دلیل یکی از ضرورت های کسب درآمد از طریق دستگاه سی ان سی سنگ، آموزش برنامه نویسی CNC است. اگر با یکی از زبان های برنامه نویسی آشنایی داشته باشید کار بسیار آسان تر می‌شود ولی اگر چنین آشنایی نداشته باشید نیز مشکل خاصی ایجاد نخواهد شد و با گذراندن دوره های آموزشی لازم می‌توانید به مهارت لازم برای برنامه نویسی دستگاه برش سی ان سی دست پیدا کنید. زبان برنامه نویسی CNC را تحت عنوان G-Code می‌شناسیم. برنامه های دستگاه CNC به شکل بلوکی تدوین می‌شوند و مجموعه این بلوکها یک فرآیند کامل را تشکیل خواهد داد.

به همین دلیل پیش از شروع برنامه نویسی باید تمام مراحل اجرای فرآیند برش را از قبل طراحی کرده باشید و تمام مراحل انجام کار را به کدهای برنامه نویسی دستگاه CNC سنگ تبدیل کنید. در دوره های آموزشی با این کدها آشنا خواهید شد و به سادگی میتوانید دستگاه سی ان سی سنگ  را برای انجام برش های دلخواه تنظیم کنید.

ابعاد دستگاه سی ان سی سنگ باید متناسب با نوع فعالیت باشد

 

ابعاد دستگاه  یکی از مهمترین عوامل است که روی قیمت دستگاه CNC سنگ تاثیر می‌گذارد. حداکثر ابعادی که دستگاه سی ان سی می‌تواند پوشش دهد به این بستگی دارد که نوع فعالیت شما چیست. ابعاد دستگاه میتواند معیارهای دیگری از قبیل قدرت دستگاه CNC و همچنین دامنه حرکتی محورها و سرعت عمل فرآیند را نیز تحت تاثیر قرار دهد. به طور کلی هرقدر که دستگاه سی ان سی بزرگتر باشد، قابلیت های بیشتری هم خواهد داشت ولی این بدان معنی نیست که برای هر فعالیتی یک دستگاه برش بزرگتر بهتر است.

شما باید در ابتدا نوع فعالیت خود را با توجه به قیمت دستگاه سی ان سی سنگ تعیین کنید و بر این اساس بهترین مدل را انتخاب کنید. در بسیاری از موارد دستگاه سی ان سی میتواند به عنوان یک مکمل کارگاه عمل کند. شاید در یک کارگاه سنگ‌تراشی کوچک، یک دستگاه سی ان سی رومیزی کافی باشد، در حالی که در یک کارگاه با ابعاد فعالیت وسیع‌تر و پیچیده تر به دستگاه های CNC بزرگتری نیاز باشد. در هر صورت ابعاد و پیچیدگی دستگاه CNC به نوع فعالیتی که مدنظر دارید برمیگردد و قیمت دستگاه سی ان سی نیز متاثر از همین فاکتور خواهد بود.

برای انتخاب نوع فعالیت، در ابتدا باید بازار منطقه ای را بررسی کنید

اگر در صنعت برش و سنگ تراشی فعالیت می‌کنید، یک دستگاه CNC قطعاً میتواند درآمد شما را افزایش دهد به شرطی که درک درستی از بازار منطقه ای خود و نیازهای مشتریان داشته باشید و بتوانید برای کارهای بدیع و تازه بازاریابی کنید. البته یک کارگاه با قابلیتهای خوب و حسن شهرت به تدریج مشتریان را به سمت خودش میکشاند. ولی در هر صورت برای شروع باید درک درستی از بازار و نیازهای مشتریان منطقه داشته باشید.

زمینه های سنگ تراشی که یک دستگاه سی ان سی سنگ میتواند در آن کار کند بسیار گسترده است از مجسمه سازی گرفته تا سنگ تراشی ساختمانی. در ابعادی مشابه،  یک دستگاه CNC مناسب برای مجسمه سازی بسیار گران تر و پیچیده تر است. بنابراین قبل از خرید باید به قیمت دستگاه برش سنگ و بازده مورد انتظار خودتان از بازار محلی توجه کنید. به عنوان مثال آیا یک دستگاه CNC سنگ پنج محور که برای مجسمه سازی کاربرد دارد، به درد مشتریان کنونی و یا بالقوه شما در سطح منطقه می‌خورد؟

بنابراین برای خرید بهینه یک دستگاه سی ان سی باید برآورد درستی از بازار منطقه، تحلیل رفتار مشتریان و برآورد درآمد احتمالی ناشی از کار دستگاه برش داشته باشید. در هر صورت هدف این است که دستگاه برش سنگ را با کمترین قیمت ممکن تهیه کنید. توجه داشته باشید که امکان فروش اقساطی دستگاه CNC نیز وجود دارد و شما می‌توانید این هزینه را بر درآمد ماهیانه سرشکن کنید.

ما بهترین دستگاه های CNC سنگ را برای انواع فعالیت‌های سنگ تراشی به شما معرفی خواهیم کرد و در این فرآیند از ابتدا تا انتها مشاوره های لازم را در اختیارتان قرار خواهیم داد. شرایط پرداخت متنوعی را نیز بسته به قیمت دستگاه سی ان سی سنگ (ازجمله فروش اقساطی دستگاه CNC) پیشنهاد خوهیم داد.

ما را دنبال کنید.

 

کسب درآمد از دستگاه CNC سنگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *